Prof. Bogumiła Kaniewska nową Rektor UAM

29 czerwca 2020 r. kolegium elektorów dokonało wyboru rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kadencję obejmującą lata 2020-2024. Przedstawiciele poszczególnych grup pracowników, studentów i doktorantów UAM zdecydowali o wyborze na stanowisko rektora UAM prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej.

Prof. Bogumiła Kaniewska – naukowo zajmująca się głównie literaturą XX wieku, teorią przekładu i literaturą dla dzieci – jako pierwsza kobieta w historii UAM została wybrana 32. rektorem Uniwersytetu. Rektor elekt w latach 2012-2016 pełniła funkcję dziekana na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, od 2016 r. – prorektora UAM ds. studenckich.

Gratulujemy, Pani Rektor!

Fot. Maciej Nowaczyk