Inauguracja Szkoły Nauk o Języku i Literaturze

17 października br. w Auli UAM odbyła Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 w Szkole Nauk o Języku i Literaturze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Spośród pięciu nowopowstałych szkół dziedzinowych Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej wraz z Wydziałem Anglistyki oraz Wydziałem Neofilologii tworzy Szkołę Nauk o Języku i Literaturze.

Zgromadzonych  gości przywitała Prorektorka kierująca Szkołą Nauk o Języku i Literaturze, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk.

Następnie głos zabrali dziekani i prodziekani poszczególnych wydziałów: prof. Joanna Pawelczyk, Dziekan Wydziału Anglistyki, prof. Tomasz Mizerkiewicz, Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, prof. Aldona Sopata, Dziekan Wydziału Neofilologii, prodziekan ds. studenckich prof. Joanna Wójcik z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz  prodziekan ds. organizacyjnych prof. Krzysztof Stroiński z Wydziału Neofilologii. W zastępstwie prodziekana ds. studenckich i współpracy międzynarodowej Wydziału Anglistyki, prof. Radosława Dylewskiego, wystąpił prof. Jacek Fabiszak, Kierownik Grupy Kierunków Studiów O wystąpienie zostali również poproszeni przewodniczący rad samorządów studenckich.

Podczas inauguracji Szkoły, prof. William Kretzschmar z University of Georgia wygłosił wykład pt. The Importance of Humanities Today (O współczesnym znaczeniu humanistyki).

Uroczystość zakończyła część artystyczna, podczas której zaproszeni goście mogli obejrzeć występ Zespołu Koreańskiego Tańca z wachlarzami Buchaechum w wykonaniu studentek Wydziału Neofilologii, wysłuchać poezji studentki z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Antoniny Tosiek, a także koncertu fortepianowego Stana Breckenridge’a z Wydziału Anglistyki.