NOWY PARTNER WFPiK - MANIPAL ACADEMY OF HIGHER EDUCATION (INDIE)

W piątek, 19 lutego br. odbyło się wyjątkowe spotkanie on-line z przedstawicielami UAM, MAHE (Manipal Academy of Higher Education), Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz JE Ambasadorem RP w Indiach Adamem Burakowskim i konsulem honorowym RP w Bengaluru, Raghu C Rajappą. W trakcie spotkania Prorektor ds. współpracy międzynarodowej UAM prof. Rafał Witkowski i wicekanclerz MAHE dr M. D. Venkatesh podpisali umowę o współpracy między uczelniami. Dziekan WFPiK prof. Tomasz Mizerkiewicz przedstawił wizję współpracy w nauczaniu języka i kultury polskiej w Indiach, która zaowocuje stworzeniem pierwszych w Indiach studiów polskich przy wsparciu Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM!

Studia rozpoczną działanie w kolejnym roku akademickim, a już teraz studenci MAHE mogą zapisywać się na lektorat języka polskiego.