NOWY CYKL Spotkania z absolwentami i absolwentkami IFA i WA: Marcin Feder

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w nowym cyklu comiesięcznych spotkań ze słynnymi absolwentami i absolwentkami Instytutu Filologii Angielskiej i Wydziału Anglistyki. Każde spotkanie będzie mieć formę swobodnej rozmowy i stanowić doskonałą okazję do wspomnień z czasów studiów, poznania - często zaskakujących – ścieżek kariery i losów zawodowych po ukończeniu studiów anglistycznych oraz zadania pytań. Już w najbliższy piątek, 26 marca o godz. 12:15, zapraszamy na spotkanie z dr. Marcinem Federem.

LINK DO SPOTKANIA (MS Teams)

Marcin Feder pracuje w Parlamencie Europejskim od 2003 r., najpierw jako tłumacz w polskiej kabinie, następnie jako kierownik polskiego działu tłumaczeń ustnych, potem kierownik działu wsparcia i szkolenia tłumaczy ustnych, kierownik działu wielojęzyczności a obecnie jako kierownik działu rozpoznawania mowy w DG ds. Tłumaczeń Pisemnych. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza (magisterium na ówczesnym IFA i doktorat z językoznawstwa) oraz w Monterey Institute of International Studies, USA (Junior Fulbright Scholarship). Jego główne zainteresowania to nowe technologie językowe (Natural Language Processing – NLP).