NAGRODA BADAWCZA THE UNIVERSITY OF BAYREUTH CENTRE OF INTERNATIONAL EXCELLENCE “ALEXANDER VON HUMBOLDT” DLA PROF. KRZYSZTOFA KOZŁOWSKIEGO

Profesor Krzysztof Kozłowski z Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych WFPiK otrzymał prestiżową nagrodę The University of Bayreuth Centre of International Excellence “Alexander von Humboldt” (BHC).

Ufundowana przez Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) i Universität Bayreuth (UBT) nagroda badawcza służyć ma wspieraniu współpracy UBT z najlepszymi uniwersytetami na świecie, promowaniu wybitnych osiągnięć naukowych i umiędzynarodowieniu badań. Przyznawana jest przez External Advisory Board BHC w postępowaniu konkursowym na podstawie innowacyjnych projektów ze wszystkich dyscyplin. Nagrodzone projekty realizowane są na UBT w jednostce goszczącej i przy współudziale gospodarza. Podczas pobytu badawczego („Senior Fellowship”) prof. K. Kozłowski będzie pracował z Profesorem Anno Mungenem, dyrektorem Forschungsinstitut für Musiktheater (fimt) UBT, nad tematem badawczym „Media Use and Propaganda: The Bayreuth Wagner Festival 1933-1944”.

Serdecznie gratulujemy!