WFPIK UGOŚCI STYPENDYSTÓW PROGRAMU "POLONISTA" NARODOWEJ AGENCJI WYMIANY AKADEMICKIEJ

W tegorocznej edycji programu NAWA "Polonista" na studia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej zakwalifikowało się 11 osób z Chin i Ukrainy - 9 studentów (8 na wymianę roczną, 1 na pełen cykl studiów) i 2 wykładowców. To największa liczba stypendystów ze wszystkich edycji konkursu. Sukces ten Wydział zawdzięcza przede wszystkim dr Justynie Wciórce i dr. Wojciechowi Hofmańskiemu, którym serdecznie gratulujemy!

Celem programu "Polonista" jest upowszechnianie języka polskiego w świecie przez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce. Pełne wyniki naboru dostępne są tutaj.