Wręczenie Nagrody Humboldta Prof. Krzysztofowi Kozłowskiemu

5 sierpnia 2021 r. odbyła się w sali Senatu Universität Bayreuth ceremonia rozdania nagród i grantów przyznanych przez University of Bayreuth Centre of International Excellence “Alexander von Humboldt” (Bayreuth Humboldt Centre). Profesor Krzysztof Kozłowski z Instytutu Filmu Mediów i Sztuk Audiowizualnych WFPiK UAM odebrał Nagrodę Badawczą dla Uznanych Naukowców (Senior Fellowship).

Uroczystości przewodniczyli Rektor Uniwersytetu w Bayreuth, Profesor Stefan Leible i Dyrektor Bayreuth Humboldt Centre, Profesor Anna Köhler, która wyraziła ogromne zadowolenie, że – mimo pandemii – przybyli do Bayreuth naukowcy z Polski, Włoch, Maroka, Indii i USA mogą współpracować ze swoimi miejscowymi naukowcami goszczącymi i przyczyniać się w ten sposób do umiędzynarodowienia badań prowadzonych na Uniwersytecie w Bayreuth.

Więcej o laureatach można przeczytać tutaj: International Exchange in the Face of Covid: Excellent International Researchers on Site – First Award Ceremony of the Bayreuth Humboldt Centre (uni-bayreuth.de)

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!