ZAPROSZENIE NA KURS "PHRASEOLOGY – A MIRROR OF CULTURE" PROWADZONY PRZEZ PROF. SABINĘ FIEDLER (UNIWERSYTET W LIPSKU)

Wydział Neofilologii UAM zaprasza do uczestnictwa w kursie Phraseology – a mirror of culture, prowadzonym przez znaną ekspertkę w dziedzinie, prof. Sabinę Fiedler (Uniwersytet w Lipsku, Niemcy) w ramach Uniwersytetu Jutra. Tematem kursu będzie wielokulturowe podejście do frazeologii, jej użycie przez non-native speakera oraz kwestie translatologiczne.

Kurs (30 godzin), który będzie odbywał się regularnie w poniedziałek w godzinach 15.00-16.30, rozpoczyna się 18 października w formie zdalnej. Zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszenia do p. mgra Michaela Farrisa (maf@amu.edu.pl). Uczestnicy dzień przed rozpoczęciem kursu otrzymają link do spotkania.