STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE NORDEN Z KATEDRY SKANDYNAWISTYKI ZAPRASZA NA WYKŁAD OTWARTY

Studenckie Koło Naukowe Norden z Katedry Skandynawistyki zaprasza na wykład otwarty pt. „Norweskie siostry świątyni Wang”, który wygłosi dr Tadeusz Wojciech Lange, emerytowany wykładowca Katedry Skandynawistyki. Wykład będzie dotyczył stavkirker – średniowiecznych norweskich kościołów słupowych, zwanych niegdyś klepkowymi. Prelegent opowie o ich szczególnej zasadzie konstrukcyjnej, ich typach i naśladownictwach.  Dr Lange  to długoletni pracownik KS, anglista i doktor historii, zawodowo związany również z Norwegią. Badacz norweskich kościołów słupowych (stavkirker) oraz Zakonu Maltańskiego.

Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek, 25.11.2021, o godz. 17.30, na platformie MS Teams