"KALAALLLIT NUNAAT - KRAJ GRENLANDCZYKÓW"

Studenckie Koło Naukowe „Norden” zaprasza serdecznie na wykład otwarty o Grenlandii.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w styczniowym spotkaniu naszego Koła. Tym razem naszym gościem będzie p. Jens Rasmussen, który wygłosi wykład pt. "Kalaalllit Nunaat - Kraj Grenlandczyków". Prelekcja będzie dotyczyła współczesnego społeczeństwa Grenlandii. Przedstawione zostaną także fragmenty wspólnej historii z Danią, które pokazują rozwój kraju od kolonii do autonomii.
Jens Rasmussen był lektorem języka duńskiego w Katedrze Skandynawistyki w latach 1996-2002 (a wcześniej w latach 1994-1996 lektorem pomocniczym). Od roku 2002 pracuje na Uniwersytecie w Greifswaldzie. Grenlandia jest jedną z jego największych pasji.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 20.01.2022 r. o godz. 17:30 na platformie MS Teams.