UAM wspiera Journal of Jesuit Studies

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dołączył do grona uczelni, które wspierają publikowanie w otwartym dostępie (Open Access). Dzięki wsparciu finansowemu artykuły Journal of Jesuit Studies mogą być czytane i pobierane bezpłatnie. Co więcej, autorzy artykułów wydanych w JJS nie ponoszą kosztów publikacji.

Journal of Jesuit Studies jest recenzowanym kwartalnikiem poświęconym badaniu historii jezuitów od XVI do XXI wieku. Publikuje artykuły dotyczące wszystkich aspektów przeszłości i teraźniejszości zakonu, w tym m.in. ich obecności w sztuce i nauce, teologii, filozofii, literaturze oraz kulturze.

Journal of Jesuit Studies publikuje w otwartym dostępie dzięki wsparciu międzynarodowej sieci uczelni akademickich:

Adam Mickiewicz University, Poznań
Fairfield University