slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6

Baza Wiedzy UAM

 

Aktualności

Paweł Zajas członkiem Rady Wydawniczej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Zarząd Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) powołał Pawła Zajasa w skład Rady Wydawniczej FNP na kadencję 2022-2025. Prestiż serii Monografie FNP wykracza poza wąskie grono humanistów, o czym świadczy także rosnące zainteresowanie Laureatów możliwością tłumaczenia ich prac na języki obce.

Historia stosunków polsko-niemieckich autorstwa Pawła Zajasa i Markusa Krzoski

W wydawnictwie Wissenschaftliche Buchgesellschaft (Darmstadt) ukazała się monografia autorstwa Pawła Zajasa i Markusa Krzoski (Justus-Liebig-Universität Gießen) pt. Kontinuitäten im Umbruch. Deutsch-polnische Beziehungen nach dem Zweiten Weltkrieg.

WYKŁAD OTWARTY PROF. ANIKI PRATHER (HOWARD UNIVERSITY) "AFRICAN AMERICANS AND THE CLASSICAL TRADITION"

W imieniu Instytutu Filologii Klasycznej UAM zapraszamy na wykład otwarty prof. Aniki Prather (Howard University) zatytułowany: "African Americans and the Classical Tradition", który odbędzie się w czwartek 28 października o godzinie 18.00. Prelekcja organizowana jest w ramach programu "Akademicki i Naukowy Poznań" i skierowana jest do szerokiej publiczności.

Wywiad z Jerzym Kochem na łamach „Nowych Książek” (rozmawia Paweł Zajas)

W najnowszym październikowym wydaniu magazynu „Nowe Książki” ukazał się wywiad Pawła Zajasa z Jerzym Kochem pt. „Stan permanentnej czujności”. Rozmowa jest poświęcona (przekładowi) powieści Marieke Lukasa Rijneveld „Niepokój przychodzi o zmierzchu” (2021). Książka otrzymała m.in. Międzynarodową Nagrodą Bookera, w maju tego roku ukazała się w Wydawnictwie Literackim w tłumaczeniu Jerzego Kocha.

STYPENDIA REPUBLIKI SŁOWACKIEJ

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendiów mobilnościowych rządu słowackiego kierowaną do studentów, doktorantów oraz wykładowców.

ZAPROSZENIE NA KURS "PHRASEOLOGY – A MIRROR OF CULTURE" PROWADZONY PRZEZ PROF. SABINĘ FIEDLER (UNIWERSYTET W LIPSKU)

Wydział Neofilologii UAM zaprasza do uczestnictwa w kursie Phraseology – a mirror of culture, prowadzonym przez znaną ekspertkę w dziedzinie, prof. Sabinę Fiedler (Uniwersytet w Lipsku, Niemcy) w ramach Uniwersytetu Jutra. Tematem kursu będzie wielokulturowe podejście do frazeologii, jej użycie przez non-native speakera oraz kwestie translatologiczne.

ZAPROSZENIE NA INAUGURACJĘ W SZKOLE NAUK O JĘZYKU I LITERATURZE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022 W SZKOLE NAUK O JĘZYKU I LITERATURZE UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU 22 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU O GODZINIE 13.00.

Pierwszy wykład w ramach serii IAS Invited Lectures in Bilingualism and Multilingualism

We invite you to an open lecture by Prof. Ellen Bialystok „How Bilingualism Changes Minds” to be held online on 21st October at 6 pm CET. This will be the inaugural lecture of the IAS Invited Lecture Series in Bilingualism and Multilingualism organised by the Faculty of English and Bilingualism Matters@Poznań in 2021-22.

PROFESOR SYLWIA IZABELA SCHAB Z KATEDRY SKANDYNAWISTYKI W ZARZĄDZIE INTERNATIONAL ASSOCIATION FOR SCANDINAVIAN STUDIES

Pani Profesor Sylwia Izabela Schab z Katedry Skandynawistyki (Wydział Neofilologii) została wybrana jako nowa członkini zarządu międzynarodowej organizacji International Association for Scandinavian Studies.

O POZNAŃSKIEJ FILOLOGII KOREAŃSKIEJ W REPUBLICE KOREI

W Narodowym Instytucie Języka Koreańskiego w Seulu (odpowiednik Rady Języka Polskiego) z okazji narodowego święta Dzień Hangeul (Dzień Alfabetu Koreańskiego – 9 października) ukazał się esej na temat koreanistyki na UAM. Autorem tekstu w języku koreańskim jest dr Paweł Kida – kierownik Zakładu Języka Koreańskiego w Instytucie Etnolingwistyki na Wydziale Neofilologii.

Pages

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.