You are here

main

KONKURSY SNJL - STRONA INTRANETOWA

Przypominamy, że dla Pracowniczek i Pracowników Szkoły Nauk o Języku i Literaturze została udostępniona strona Szkoły w Intranecie. Znajdują się tam informacje o konkursach w ramach Szkoły, Newsletter SNJL, strona intranetowa Rady ds. kształcenia oraz wiele innych.

LINK DO STRONY

Prorektorka ogłasza konkurs "WSPÓLNIE DĄŻYMY DO DOSKONAŁOŚCI" na dofinansowanie działań badawczych w Szkole Nauk o Języku i Literaturze!

Celem konkursu jest wsparcie potencjału badawczego pracowniczek i pracowników naukowych SNJL na różnych etapach kariery poprzez rozpoczęcie prowadzenia wspólnych, innowacyjnych, obiecujących i interdyscyplinarnych badań naukowych w wybranym obszarze – językoznawstwa lub/i literaturoznawstwa – w ramach Szkoły Nauk o Języku i Literaturze.

Zaproszenie na wykład prof. dr. hab. Anno Mungena

Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM serdecznie zaprasza na wykład prof. dr. hab. Anno Mungena, Dyrektora Forschungsinstitut für Musiktheater i szefa Theaterwissenschaft unter besonderer Berücksichtigung des Musiktheaters na Universität Bayreuth (Niemcy) pt. "From Bayreuth to Auschwitz: the cases of Ottilie Metzger-Lattermann and Hans Frank".Wykład odbędzie się 5 lipca br. w godz. 10.00-11.30 w Salonie Mickiewicza Collegium Maius.

Panel dyskusyjny „Uniwersytet Społecznie Odpowiedzialny: O roli uczelni wyższych w kształtowaniu postaw prospołecznych”

Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz Senacka Komisja ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej zapraszają na panel dyskusyjny podsumowujący I cykl wykładów w ramach serii „Uniwersytet Społecznie Odpowiedzialny: O roli uczelni wyższych w kształtowaniu postaw prospołecznych”. Debata odbędzie się dnia 14 czerwca 2022 r. o godz. 13.00 w formie hybrydowej: stacjonarnie w Collegium Minus UAM, Sala im. Lubrańskiego oraz na żywo na YouTube.

Zaproszenie na wykład prof. Rity Felski

Serdecznie zapraszamy na wykład światowej sławy literaturoznawczyni prof. Rity Felski z University of Virginia (USA). Wykład odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca o godz. 9.30 w Salonie Mickiewicza (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, ul. Fredry 10).

III Dzień Jakości Kształcenia w SNJL

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Kształcenie i doskonalenie nauczycielek oraz nauczycieli. Dobre praktyki na Wydziale Anglistyki, Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej oraz Wydziale Neofilologii". Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca o godz. 11.00 w Salonie Mickiewicza (Collegium Maius) w ramach trzeciego już Dnia Jakości Kształcenia w Szkole Nauk o Języku i Literaturze.

IAS Invited Lecture: Prof. Karin Tusting (Lancaster University) on “Reflexivity and writing up qualitative research” (10 June, 15:00)

Another lecture of the IAS Invited Lecture Series on Challenges and Affordances of Qualitative Methodologies, organised by the Faculty of English and convened by professors Joanna Pawelczyk and Agnieszka Kiełkiewicz-Janowiak, will take place on June 10, 2022 at 15.00 p.m. CET.

Zaproszenie na wykład amerykańskiego pisarza, Profesora Christophera Merrilla (8 czerwca 11:30)

Serdecznie zapraszamy na wykład Profesora Christophera Merrilla pt. Why Write? Notes from a Writing Life, który odbędzie się w środę, 8.06.2022 r. w Auli Collegium Heliodori Święcicki o godzinie 11.30.

Zaproszenie na kolejne spotkanie z serii GradTalks

Z przyjemnością informujemy, że następne spotkanie z serii GradTalks odbędzie się 10 czerwca 2022 roku o godz. 13.15 poprzez platformę MS Teams. Prezentacje wygłoszą Joanna Rabęda (WA) oraz Celina Cieślak (WA).

Pages

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.